Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat na S3 jechał 234 km/h

Data publikacji 04.11.2014

Jechał na drodze S-3 234 km/h, czyli aż o 114 km/h za szybko. Spieszył się do domu i uważał, że jedzie bezpiecznie. Teraz 27-latek odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 2 listopada 2014 roku w samo południe, na drodze S-3 w kierunku Gorzowa Wlkp. Patrolujący ten teren policjanci nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zauważyli jadącego z nadmierną prędkością mercedesa. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem. Jak się okazało, kierujący autem pędził z prędkością aż 234 km/h, w miejscu, gdzie można było jechać 120 km/h. Policjanci jechali za nim kilkanaście kilometrów, aby móc zatrzymać go do kontroli drogowej w bezpieczny sposób. Na zwężeniu trasy w rejonie Gorzowa Wlkp. uciekający kierowca ostał zatrzymany.

Piratem okazał się 27-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna powiedział, ze zdaje sobie sprawę z tego, że jedzie z nadmierną prędkością, ale bardzo spieszy mu się do domu, a droga jest dobra i jedzie bezpiecznie. Nie wziął najwyraźniej pod uwagę tego, że w razie nagłego hamowania zapewne nie zdążyłby zatrzymać pojazdu.

W związku z przekroczeniem prędkości prawie dwukrotnie (234 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 120 km/h), policjanci odstąpili od ukarania go mandatem karnym. W jego sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu. Za tego typu wykroczenie może mu grozić kara grzywny do 5000 zł.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kr)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.47 MB)

Powrót na górę strony