Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podpalacza

Data publikacji 05.11.2014

Kryminalni zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej wspólnie z policyjnymi antyterrorystami, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie mercedesa i groźby z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Dodatkowo śledczy przedstawili 34-latkowi zarzut kradzieży samochodu audi A6 oraz zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej byłej dziewczyny i jej kolegi. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek, w dzielnicy Wrzeszcz.

W nocy z piątku na sobotę, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu mercedes, który stał zaparkowany w jednej z dzielnic Gdańska. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów. Zabezpieczyli oni miejsce zdarzenia, przeprowadzili przesłuchania i wykonali oględziny. Biegły z zakresu pożarnictwa wstępnie stwierdził, że auto zostało podpalone.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, zwalczający przestępczość samochodową, z komendy miejskiej. Bardzo szybko ustalili oni tożsamość sprawcy podejrzewanego o podpalenie mercedesa i rozpoczęli jego poszukiwania. Mając informację, że mężczyzna jest agresywny i może posiadać broń, do działań zaangażowano również policyjnych antyterrorystów. W poniedziałek, w dzielnicy Wrzeszcz, funkcjonariusze z komendy miejskiej razem z antyterrorystami zatrzymali 34-latka. Mężczyzna miał przy sobie broń. Została ona zabezpieczona i przekazana do ekspertyzy, a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Dalsza praca śledczych z komisariatu VIII i komendy miejskiej wykazała, że mężczyzna oprócz podpalenia samochodu ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Policjanci ustalili, że 34-latek kilka dni temu trzymając w ręku przedmiot przypominający broń groził byłej dziewczynie i jej koledze pozbawieniem życia oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Udowodniono mu również kradzież samochodu audi A6 o wartości prawie 50 tys. zł. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, nie jest to jedyna kradzież auta na jego koncie.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna usłyszał zarzuty. Dziś zostanie on doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie również innych przestępstw i nie wykluczają kolejnych zarzutów oraz dalszych zatrzymań. W przeszłości mężczyzna był notowany m.in. za kradzieże, włamania i rozboje.

Za kradzież z włamaniem pojazdu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za groźby grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Naruszenie nietykalności cielesnej zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ap)

Film Policjanci zatrzymali podpalacza

Pobierz plik Policjanci zatrzymali podpalacza (format mp4 - rozmiar 10.7 MB)

Powrót na górę strony