Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał ponad 190 km/h

Data publikacji 05.11.2014

Na drodze S-3 w rejonie Świebodzina, kierujący samochodem osobowym pędził z prędkością o 70 km/h wyższą niż obowiązująca. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnych.

3 listopada około godz. 9:00 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świebodzińskiej komendy, patrolujący drogę  S-3 w rejonie Świebodzina, zwrócili uwagę na kierowcę czerwonego samochodu osobowego, który dosłownie „śmignął” lewym pasem obok radiowozu z videorejestratorem. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za piratem, aby zatrzymać go do kontroli i uświadomić mu zagrożenie jakie w ten sposób stwarza dla innych uczestników ruchu drogowego i dla siebie.

Policjanci przez pewien odcinek drogi jechali za kierowcą, który w pewnym momencie jechał prawie 200 km/h! Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, kierowca nie potrafił wytłumaczyć swojego pospiechu. Za swoją nieodpowiedzialność został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.

Od stycznia do października b.r., świebodzińska drogówka nałożyła łącznie 6850 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. Ponadto 4950 zastosowanych środków prawnych wobec kierujących pojazdami dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Wobec sprawców wykroczeń w ruchu drogowym, skierowano aż 252 wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymano ogółem 140 uprawnienia do kierowania pojazdami.

Efektem działań świebodzińskich policjantów z drogówki jest znaczny spadek wypadków, w tym tych najpoważniejszych, gdzie skutkiem są ofiary śmiertelne z pięciu w roku 2013 do jednej w roku bieżącym.

(KWP w Gorzowie Wlk. / ap)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.93 MB)

Powrót na górę strony