Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zignorowali zamknięte rogatki

Data publikacji 06.11.2014

Tragicznie mogło się skończyć nierozważne zachowanie dwóch osób. Piesi podchodząc do opuszczonych rogatek na przejeździe kolejowym w Czerwieńsku, nie zatrzymali się przed nimi. Ku zaskoczeniu policjantów, podnieśli je i przeszli przez torowisko, przed mającym nadjechać pociągiem. Ich nieodpowiedzialne postępowanie zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora.

Zielonogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili na terenie miasta i powiatu działania „Piesi”. Podczas realizacji zadań z tym związanych obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne, wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Celem tego typu działań policyjnych jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.  

Podejście niektórych pieszych do bezpiecznego poruszania się po drogach, dobitnie pokazuje zdarzenie, którego świadkami byli policjanci stojąc przed przejazdem kolejowym w Czerwieńsku, w oczekiwaniu na przejazd pociągu. Całą sytuację zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazały się dwie osoby, które zlekceważyły sygnalizację świetlną oraz urządzenia zabezpieczające przejazd i mimo zakazu przeszły przez torowisko, przed mającym nadjechać pociągiem. Kobieta oraz mężczyzna zostali zatrzymali przez policjantów. Za zlekceważenie sytuacji oraz popełnienie wykroczenia, oboje zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Zarówno policja, jak i inne instytucje przez cały czas prowadzą działania i kampanie informacyjne o bezpiecznych zachowaniach w rejonie przejazdów kolejowych i to zarówno tych wyposażonych w sygnalizację świetlną, dźwiękową i ruchome zapory, jak i tych niewyposażonych w tego typu urządzenia. Mimo szeroko zakrojonych akcji, dalej dochodzi do sytuacji, jak przedstawiona powyżej.

W związku z tym, prosimy o większą ostrożność w rejonie przejazdów kolejowych, a przede wszystkim o przestrzeganie przepisów ruchu i respektowanie sygnałów świetlnych, dźwiękowych oraz opuszczonych rogatek. Wszystkie one są ułatwieniem dla pieszych i zmotoryzowanych w pokonywaniu tego typu przejść i przejazdów, a przede wszystkim mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa w tego typu miejscach.

(KWP w Gorzowie Wlk. / ap)

Film Zignorowali zamknięte rogatki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zignorowali zamknięte rogatki (format flv - rozmiar 4.75 MB)

Powrót na górę strony