Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienia dla służb ratowniczych

Data publikacji 07.11.2014

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach-Szopienicach odbyła się uroczystość, związana ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Była to też okazja do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie oraz nagród i wyróżnień policjantom strażakom i innym służbom ratowniczym oraz miejskim. Wszyscy wyróżnieni brali czynny udział w akcji ratowniczej, podczas katastrofy budowlanej 23 października 2014 roku w Katowicach.

W uroczystości wziął udział Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Rączka, Wojewoda Śląski Piotr Litwa, Prezydent Katowic Piotr Uszok oraz przedstawiciele służb i instytucji publicznych.

Na dzisiejszej uroczystości wręczono m.in. podziękowania Wojewody Śląskiego oraz Prezydenta Katowic dla policjantów, strażaków, lekarzy, ratowników medycznych oraz pielęgniarek, a także przedstawicieli służb i instytucji miejskich.

Wojewoda Śląski Piotr Litwa podziękował wszystkim zaangażowanym w akcję ratowniczą, zwracając szczególną uwagę na profesjonalizm i współdziałanie wszystkich służb w obliczu katastrofy. Prezydent Katowic Piotr Uszok potwierdził, że po raz kolejny w obliczu tragicznych wydarzeń na Śląsku, wszystkie służby stanęły na wysokości zadania.

(KWP w Katowicach / kr)

Powrót na górę strony