Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do policjantów trafiły kolejne narkotesty

Data publikacji 07.11.2014

Policjanci z powiatu kłodzkiego otrzymali kolejne „narzędzie” do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze otrzymali 100 sztuk specjalnych narkotestów do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych. Urządzenia te pozwolą na przeprowadzenie dodatkowych akcji i zwiększenie kontroli pod kątem posiadania nielegalnych substancji. Zakup testerów możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Międzylesiu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymali kolejnych 100 narkotestów do identyfikacji środków, których posiadanie jest zabronione przez polskie prawo. Te specjalistyczne urządzenia pomogą w zwalczaniu przestępczości narkotykowej oraz zatrzymywania osób, które zajmują się ich handlem.

Narkotesty miejscowym policjantom przekazał Burmistrz Międzylesia wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej. Przy pomocy tego typu środków funkcjonariusze w zaledwie kilka minut mają możliwość przeprowadzenia wstępnej identyfikacji zabezpieczonych narkotyków. Te dodatkowe jednorazowe urządzenia będą wykorzystane podczas działań, a także w codziennej służbie przez policjantów pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu / kr)

 

Powrót na górę strony