Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszukanie 110 osób za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych

Data publikacji 07.11.2014

Wrocławscy policjanci w wyniku przeprowadzonych działań zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o oszustwa na szkodę 110 osób z terenu całego kraju. Proceder polegał na wystawianiu przez sprawcę na jednym z portali aukcyjnych towaru, którego sam nie posiadał, i inkasowaniu pieniędzy od osób zainteresowanych kupnem. Powstałe w ten sposób straty oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych.

5 listopada 2014 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg wyłudzeń za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Do zatrzymania 23–latka doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta.  


Wyjaśniając okoliczności tej sprawy policjanci ustalili, że podejrzany oferował do sprzedaży towar, którego nie posiadał. Oferta obejmowała suplementy diety w postaci odżywek dla sportowców. Osoby zainteresowane kupnem wystawionych na aukcji specyfików po zapłaceniu za zamówienie nie otrzymywały towaru. W ten sposób oszukanych zostało 110 osób na terenie całej Polski. Łączną sumę strat w tej sprawie oszacowano wstępnie na blisko 30 tysięcy złotych.  

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają szczegóły tej sprawy. Za przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Powrót na górę strony