Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza rozbudowa gnieźnieńskiej komendy

Data publikacji 07.11.2014

We wtorek, 4 listopada 2014 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyła się uroczystość, podczas której przekazano wykonawcy teren pod rozbudowę komendy. Koszt inwestycji szacowany jest na 10 mln zł. Nowy budynek będzie dostosowany do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Podczas spotkania przekazano jeden z ośmiu samochodów, które w najbliższym czasie trafią w ręce miejscowych policjantów.

4 listopada na dziedzińcu gnieźnieńskiej komendy odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania wykonawcy terenu pod rozbudowę. Wśród gości zaproszonych przez Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie insp. Artura Sobolewskiego znaleźli  się m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski, Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Telesfor Gościniak, Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń, Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, Sekretarz Gminy Gniezno Anna Pacholczyk, Komendant Straży Pożarnej mł. bryg. Jacek Michalak, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Robert Frąckowiak, duszpasterz policji ks. Jacek Orlik, a także policjanci, pracownicy cywilni, uczniowie klas policyjnych oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji.

Prace budowlane ruszą w najbliższych dniach. W wyniku inwestycji w ciągu najbliższego roku do istniejącego obiektu dobudowany zostanie pięciokondygnacyjny budynek, wyposażony w windę i dostęp dla osób niepełnosprawnych. Ponadto powstanie budynek zaplecza technicznego z czterostanowiskową strzelnicą. Zbudowane zostaną nowe pomieszczenia garażowe, a budynek warsztatu samochodowego zaadaptowany będzie na pomieszczenia dla psów służbowych i ich przewodników. W środku znajdzie się wybieg i tor przeszkód.

Planowane jest też utwardzenie terenu płytami betonowymi i stworzenie parkingu. W istniejącym budynku zostanie m.in. ocieplona elewacja północno-wschodnia, ściana frontowa zostanie wykończona jednolitym tynkiem cienkowarstwowym. Zmian doczeka się również hall wejściowy, toalety na parterze mają zostać dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych planowany jest kapitalny remont.

Nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie spełniał będzie wszystkie wymogi standaryzacyjne. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt usprawni pracę policjantów oraz pracowników cywilnych, co będzie miało też pośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w powiecie.

Podczas spotkania w ręce gnieźnieńskich policjantów trafił jeden z ośmiu radiowozów, o które w najbliższym czasie wzbogaci się gnieźnieńska komenda.

(KWP w Poznaniu / kr)

Powrót na górę strony