Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czerpali korzyści majątkowe z ułatwiania uprawiania prostytucji

Data publikacji 08.11.2014

Policjanci z Kielc zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu buskiego podejrzanych o to, że ułatwiali kobietom uprawianie prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe. Wczoraj prokurator zastosował wobec obu mężczyzn dozory, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Na trop osób mogących trudnić się sutenerstwem i stręczycielstwem wpadli policjanci z Komisariatu III Policji w Kielcach. W zatrzymaniu ustalonych osób, 29- i 31-latka, wsparli ich funkcjonariusze wydziałów kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i z komendy miasta.

Jak ustalili kryminalni, obaj mężczyźni ułatwiali kobietom uprawianie prostytucji. Służył do tego lokal na terenie Kielc, należący do młodszego z zatrzymanych - było to miejsce spotkań kobiet z potencjalnymi klientami. Z tego procederu dwaj zatrzymani mężczyźni czerpali korzyści majątkowe.

Policjanci podejrzewają, że 29-letni zatrzymany na początku kończącego się tygodnia dokonał kradzieży na terenie Kielc. Jego łupem miała paść maszyna do wytwarzania papierosów.

Obaj zatrzymani mężczyźni karani byli już za przestępstwa. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich dozory, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony