Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy przekazane buskim policjantom

Data publikacji 10.11.2014

W ubiegłym tygodniu Komenda Powiatowa Policji w Busku – Zdroju wzbogaciła się o nowe radiowozy. Ich zakup był możliwy dzięki Zarządowi i Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego, który przekazał na ten cel pół miliona złotych. Taką samą kwotę przekazano z budżetu Policji.

Buska jednostka, jako jedna z dwóch w garnizonie świętokrzyskim wzbogaciła się aż o dwa nowe radiowozy. W uroczystości przekazania nowych pojazdów policjantom uczestniczył Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Mieczysław Sas oraz Starosta Buski Jerzy Kolarz. Stronę policyjną reprezentowali: Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Roman Sobczak oraz Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Adam Równicki. Obecny był również kapelan buskich policjantów ks. Stanisław Kondrak.

Nowe samochody to kia ceed oraz radiowóz nieoznakowany. Kia jest w barwach srebrno – niebieskich, dzięki czemu jest widoczny z bardzo dużych odległości. Pod maską pracuje ekonomiczny i dynamiczny silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra i mocy 135 koni mechanicznych. Pojazd wyposażony jest między innymi w dwa komplety kół: letnie i zimowe, co w dzisiejszych realiach powinno być standardowym wyposażeniem każdego samochodu. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że belka sygnalizacyjna wykonana jest w technologii LED, co pozwoli na zaoszczędzenie energii podczas zabezpieczania miejsc zdarzeń czy też w codziennej służbie podczas kontroli drogowych. Już w najbliższych dniach kia rozpocznie służbę w szeregach Zespołu Ruchu Drogowego. Drugi z pojazdów to radiowóz nieoznakowany. Również ten samochód wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra, o mocy 115 koni mechanicznych. Wyposażenie dodatkowe tego radiowozu to między innymi latarka ze światłem czerwonym, służąca do zatrzymywania pojazdów wraz z ładowarką samochodową oraz zestaw głośnomówiący do prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem. Ten pojazd trafił do Wydziału Kryminalnego.

Nowe radiowozy pozwolą na zwiększenie skuteczności i szybkości reakcji buskich policjantów, przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa w naszym powiecie, a dzięki temu wzrośnie też zaufanie społeczeństwa, które jest najbardziej istotne. Dzięki zakupowi nowych pojazdów, możliwe będzie wycofanie ze służby starych wyeksploatowanych radiowozów.

 (KWP w Kielcach / kr)

Powrót na górę strony