Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek i przewoził 6,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 10.11.2014

Ostródzcy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce na trasie Lubajny – Ostróda. Doszło tam do czołowego zderzenia samochodu toyota avensis i rovera, w wyniku którego kierująca roverem doznała rozległych obrażeń ciała i została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Olsztynie, natomiast kierujący toyotą z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala w Ostródzie. Ponadto okazało się, że kierowca toyoty przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W  nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na trasie Lubajny – Ostróda. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota Avensis Robert S. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, wpadł w poślizg i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Rover. W wyniku zderzenia kierująca roverem 21-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego z rozległymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Olsztynie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca toyoty avensis, który przed przybyciem Policji opuścił miejsce wypadku został następnie zatrzymany przez policjantów w szpitalu w Ostródzie, gdzie przewiozła go karetka pogotowia wezwana przez przypadkowego świadka.

Natomiast niecodzienny widok wnętrza  toyoty avensis zastali policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku. Okazało się, że samochód był cały zapakowany papierosami różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak policzyli policjanci, zabezpieczono prawie 6,5 tys. paczek, w wyniku czego Skarb Państwa stracił blisko 130 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.

Toyota wraz z nielegalnym towarem została zabezpieczona na potrzeby postępowania karnego. Ponadto ustalono, że 51-letni kierowca toyoty był poszukiwany przez policję w Mławie do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanemu  mieszkańcowi Trójmiasta za przewóz nielegalnych papierosów grozi do 3 lat pozbawienia wolności i grzywna do kwoty 4,5 mln zł. Jeśli w wyniku postępowania okaże się, że jest on ponadto sprawcą wypadku może mu grozić również kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Olsztynie / kr)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.32 MB)

Powrót na górę strony