10 tysięcy złotych trafi na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

10 tysięcy złotych trafi na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach

Data publikacji 10.11.2014

Kwota, która będzie finansowym wsparciem rodzin po poległych w służbie policjantach to efekt I Balu Charytatywnego Policji województwa warmińsko-mazurskiego, który odbył się w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Policjantom i pracownikom warmińsko-mazurskiej Policji towarzyszyli małżonkowie oraz znamienici goście, przyjaciele niebieskiego munduru. Jak podkreślił nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie „Tym, którzy odeszli wypełniając rotę ślubowania do końca, należy się nasza pamięć nie tylko, kiedy stoimy nad ich grobem. Rodziny naszych poległych kolegów potrzebują realnej pomocy i ten bal, jego wymierny dla Fundacji efekt, jest kolejnym sposobem okazania naszego szacunku i naszej obecności w ich życiu.”

I Bal Charytatywny Policji województwa warmińsko-mazurskiego odbył się w minioną sobotę w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Jego przygotowanie to efekt współpracy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z Warmińsko-Mazurskim NSZZ Policjantów.

Swoją ideą nawiązywał do tradycji balów oficerskich odbywających się w dwudziestoleciu międzywojennym. Istotą przedsięwzięcia było wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Honorowymi gośćmi balu, byli między innymi: Ryszard Górecki senator RP, Janusz Czerwiński Wiceszef CBA, Bronisław Sitek Prezes Prokuratorii Generalnej, Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wacław Bryżys Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie oraz Marek Omelan Prezes Sądu Okręgowego w Elblągu.

Witając wszystkich przybyłych Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański podziękował gościom za przyjęcie zaproszenia i podkreślił, że należy pamiętać o tym, że biorąc udział w tym bardzo ważnym przedsięwzięciu charytatywnym, pomagamy wielu osobom z policyjnego środowiska, a zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, tj. wdowom i sierotom po policjantach, którzy oddali życie w służbie. „Tym, którzy odeszli wypełniając rotę ślubowania do końca, należy się nasza pamięć nie tylko, kiedy stoimy nad ich grobem. Rodziny naszych poległych kolegów potrzebują realnej pomocy i ten bal, jego wymierny dla Fundacji efekt, jest kolejnym sposobem okazania naszego szacunku i naszej obecności w ich życiu.”

Jak na wielki bal przystało rozpoczął się on walcem angielskim zainicjowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji z Małżonką.

Goście balu tańczyli do godz. 4.00 przy dźwiękach standardów muzyki rozrywkowej.

Przypomnijmy, że Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach powołał Komendant Główny Policji w 1997 roku. Jej celem jest pomoc materialna wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby.

Środki, które Fundacja przeznacza na pomoc wdowom i sierotom, pochodzą ze zbiórek pieniężnych, darowizn oraz odpisów z podatku dochodowego. Na rzecz rodzin w trudnych warunkach materialnych Fundacja przeznacza zapomogi materialne i finansowe, funduje stypendia i inną pomoc związaną z kształceniem i nauką, dofinansowuje koszty leczenia i rehabilitacji wdów i sierot. Ponadto organizuje i dofinansowuje pobyt dzieci i młodzieży na koloniach i obozach. Wyjazdy te pełnią podwójną rolę: dzieci i wdowy nie tylko wypoczywają, ale mają też kontakt z innymi osobami w podobnej sytuacji, dzięki czemu wiedzą, że nie są same. Kolonie i obozy pełnią więc także rolę terapeutyczną.

W tej chwili Fundacja w województwie warmińsko-mazurskim ma pod opieką 11 rodzin.

Adres e-mail: fpwisppp@policja.gov.pl

Strona internetowa: http://www.fundacjapolicja.pl/

(KWP w Olsztynie / kr)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja