Święto Niepodległości 2014 - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Niepodległości 2014

Data publikacji 11.11.2014

Dziś w całym kraju uroczyście uczczono 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyła reprezentacja Policji z gen.insp. Markiem Działoszyńskim, Komendantem Głównym Policji na czele.

Obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w archikatedrze św. Jana mszą świętą za Ojczyznę, której przewodniczył biskup polowy WP Józef Guzdek.

Główne uroczystości związane z obchodami 11 listopada z udziałem najwyższych władz państwowych, samorządowych, reprezentantów kombatantów, parlamentu, korpusu dyplomatycznego, zaproszonych gości, generalicji, duchowieństwa, weteranów, grup rekonstrukcji historycznych oraz harcerzy odbyły się w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Po uroczystej odprawie wart połączonej z Apelem Pamięci, na płycie Grobu zostały złożone wieńce i kwiaty.

Po ceremonii na Placu Józefa Piłsudskiego, odbył się wspólny przemarsz pododdziałów reprezentacyjnych Wojska, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej oraz grup rekonstrukcji historycznych.

Policjanci nie tylko wzięli udział w defiladzie, ale również pilnowali porządku i bezpieczeństwa biorących udział w uroczystościach.

(KGP/mw)

fot. M.Krupa KGP

Galeria zdjęć ►

KWP Kraków ►

KWP Wrocław ►

KWP Kielce ►

KWP Gdańsk ►

Powrót na górę strony
Polska Policja