Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Upił 12-letnią córkę, pobił żonę – trafił do aresztu

Data publikacji 12.11.2014

Zarzut znęcania się nad rodziną, rozpijania małoletniej córki oraz uniemożliwienia wezwania pomocy do chorego dziecka usłyszał 52-letni mieszkaniec Jarocina. Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

8 listopada br. chwilę przed godz. 23.00 dyżurny jarocińskiej komendy Policji przyjął zgłoszenie o awanturze domowej. Jak wynikało z przekazanych informacji, mężczyzna upił swoją 12-letnią córkę, a gdy dziecko zasłabło, groził swojej żonie nożem, nie pozwalając jej wezwać pogotowia. Kobiecie, wraz z młodszym dzieckiem, udało się uciec z mieszkania.


Policjanci natychmiast po zgłoszeniu przystąpili do działania. Kilka minut później, pijany 52-letni mężczyzna był już w policyjnym areszcie. Dziewczynka, u której stwierdzono ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, trafiła do szpitala w Jarocinie.

Okazało, się, że mężczyzna najpierw pobił swoją żonę, a następnie zmusił 12-letnią córkę do picia wraz z nim alkoholu. Gdy dziecko zasłabło, grożąc matce dziewczynki nożem, uniemożliwił jej wezwanie pomocy.

Jak ustalili policjanci, zmuszanie dziewczynki do wypicia mieszaniny alkoholu nie było jedynym przewinieniem, którego dopuścił się mężczyzna. Okazało się, że 52-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Mężczyzna nadużywał alkoholu, a po jego wypiciu wszczynał awantury podczas których obrażał rodzinę wulgaryzmami, a nawet groził zabiciem. Mężczyzna dopuszczał się także popychania i bicia swoich najbliższych. Zastraszona przez męża kobieta nie zgłaszała wcześniej interwencji Policji.

Policjanci, gdy mężczyzna wytrzeźwiał, przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną, rozpijania małoletniej córki oraz uniemożliwienia za pomocą groźby zabicia, wezwania pomocy dla chorego dziecka.

52-latek przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu spożywania alkoholu. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może teraz spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

(KWP w Poznaniu / kr)

Powrót na górę strony