Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: Samochodowa "ośmiornica" już bez ramion

Ponad rok pracowali policyjni specjaliści z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową nad rozpracowaniem i rozbiciem kolejnego gangu, który m.in. kradł samochody i wyłudzał okupy za wcześniej skradzione auta. Zatrzymano dwóch szefów tego gangu Marka K. ps. "Fryzjer" (na zdjęciu) i Marcina W. ps. "Walaw". W sumie w policyjne sidła wpadło 9 członków samochodowej "ośmiornicy".

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość samochodową wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Realizacji odnieśli kolejny sukces. Tuż po odprawie służbowej, siedemdziesięciu policjantów podzielonych na grupy realizacyjne, ruszyło do akcji. Punktualnie o szóstej rano weszli do jedenastu mieszkań i domów na terenie Falenicy, Otwocka, Radości i Wesołej. W każdym przypadku przestępcy byli ogromnie zaskoczeni, zupełnie nie spodziewali się obecności policjantów. Podczas tej akcji zatrzymano dwóch szefów tego gangu 30 letniego Marka K. ps. "Fryzjer" oraz 30 letniego Marcina W. ps. "Walaw". W policyjne sidła wpadło także dziewięciu innych członków samochodowej "ośmiornicy".

W ten sposób policjanci rozbili kolejny gang, który zajmował się kradzieżami samochodów, paserstwem samochodowym, wyłudzeniami okupów za wcześniej skradzione auta. Wszystkim zatrzymanym przestępcom oprócz zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej przedstawiono 50 zarzutów dotyczących przestępstw samochodowych. Oszacowano, że ta grupa w ciągu ostatniego roku dokonała blisko 200 przestępstw, kradnąc głównie mercedesy, toyoty i fordy.

Ten sukces to wypadkowa wielu miesięcy ciężkiej pracy policyjnych specjalistów tropiących i rozpracowujących przestępcze gangi samochodowe. W lutym ubiegłego roku funkcjonariusze wpadli na trop i uzyskali pierwsze informacje o falenickiej "ośmiornicy". Od tego czasu rozbili pięć grup złodziei samochodów. Po kolei wpadały gangi: "Damianów", "Bikerów", "Cycków" i "Żydków" i w końcu zatrzymano pięciu członków z wołomińskiej grupy "Miśków".

Pamiętajmy o tym, że cały czas trwa wspólna akcja Komendy Stołecznej Policji, Życia Warszawy i Radia Kolor "Wykręć numer złodziejowi". Pod numerem telefonu 022 6038261 policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową czekają na wszelkie informacje dotyczące złodziei samochodów.

  • Samochodowa "ośmiornica"
Powrót na górę strony
Polska Policja