Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

Data publikacji 12.11.2014

Jednostki Policji z powiatu kieleckiego otrzymały 14 nowych radiowozów. Dzisiaj Starosta Powiatu Kieleckiego Zdzisław Wrzałka oraz Komendant Miejski Policji w Kielcach mł. insp Artur Bielecki przekazali pojazdy funkcjonariuszom. Do komend trafi 12 radiowozów oznakowanych i 2 nieoznakowane. Na drogi naszego powiatu nowe pojazdy kia i ople wyjadą w ciągu najbliższych dni.

Zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki przekazaniu części kwoty przez gminy powiatu kieleckiego i Starostwo Powiatowe w Kielcach. Taką samą kwotę przekazano z budżetu Policji. Pozwoliło to na zakup nowych pojazdów dla policjantów z terenu działania Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Pan Starosta, przedstawiciel wójtów gmin powiatu kieleckiego, a także Komendant Miejski Policji w Kielcach zgodnie podkreślili, że zakup radiowozów jest przykładem stojącej na wysokim poziomie współpracy samorządu z Policją dla ogólnie rozumianego bezpieczeństwa, mieszkańców naszego powiatu. Zaznaczyli też, że nowe pojazdy dla kieleckich policjantów poprawią nie tylko komfort pracy funkcjonariuszy, ale też ich sprawność i skuteczność, tak by efekt ich ciężkiej służby cieszył się coraz większym uznaniem i zaufaniem społecznym.

Przekazane dzisiaj radiowozy mają silniki benzynowe o pojemności od 1,2 do 1,6 l Samochody będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby i umożliwią Policji jeszcze skuteczniejsze działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

(KWP w Kielcach / kr)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 25.5 MB)

Powrót na górę strony