Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczną jazdą uzbierał 48 punktów karnych

Data publikacji 13.11.2014

23-letni kierowca z województwa lubelskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej stracił prawo jazdy – to wynik pościgu policyjnego jaki miał miejsce na krajowej „siedemnastce”.

W poniedziałek przed godziną 16-tą policjanci z garwolińskiej drogówki pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie, na krajowej „siedemnastce” zauważyli osobowego forda, którego kierujący wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej, „na trzeciego” po pasie wyłączonym z ruchu.

Ponadto, gdy policjanci zmierzyli prędkość z jaką ford się poruszał, okazało się, że najwyższa jaką wykazał  videorejestrator to blisko 220 km/h.  Gdy policjanci dali wyraźny sygnał do zatrzymania, kierowca zignorował go, rozpoczynając ucieczkę.

Gdy sytuacja na drodze zmusiła go jednak do zwolnienia, postanowił skręcić w stronę pobliskiej miejscowości, gdzie również nie stosował się do przepisów, powodując zagrożenie. W  końcowym efekcie uciekający ford wjechał w pole uprawne, a kierujący zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali kierowcę. Był trzeźwy.  W trakcie kontroli okazało się, że 23-latek nie miał przy sobie ani ubezpieczenia auta, ani dowodu rejestracyjnego. Kierowca stracił prawo jazdy, a całą sprawą zajmie się teraz sąd.

(KWP w Radomiu / mj)

Film Niebezpieczną jazdą uzbierał 48 punktów karnych

Pobierz plik Niebezpieczną jazdą uzbierał 48 punktów karnych (format mp4 - rozmiar 19.02 MB)

Powrót na górę strony