Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył ponad 2 tysiące listów

Data publikacji 17.11.2014

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o ukrywanie i usuwanie przesyłek pocztowych. Mężczyzna był zatrudniony w firmie świadczącej usługi pocztowe w charakterze listonosza. Listy, które miał doręczać, chował w rurze kanalizacyjnej. Śledczy zabezpieczyli ponad 2 tysiące różnego rodzaju ukrytych przez niego przesyłek.

O nietypowym składowisku dokumentów policjanci zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców Tarnowskich Gór. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili firmę, która była odpowiedzialna za dystrybucję przesyłek , a następnie osobę, która fizycznie miała doręczyć listy odbiorcom.

W miniony czwartek policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Miasteczka Śląskiego, który w okresie od lipca do października tego roku, nie doręczył ponad 2 tysięcy listów, rachunków i paczek. Ustalono, że mężczyzna w październiku bieżącego roku został zwolniony z pracy. Ponadto, podczas zatrzymania policjanci  ujawnili przy podejrzanym środki odurzające - 10 gramów amfetaminy oraz 19 tabletek ecstasy.

25-latkowi zostały przedstawione zarzuty ukrywania i usuwania dokumentów oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / kr)

Powrót na górę strony