Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagroziła taksówkarzowi nożem. Została zatrzymana przez policyjnych wywiadowców

Data publikacji 17.11.2014

Za stosowanie groźby bezprawnej w celu zmuszenia do określonego zachowania odpowie 36-letnia kobieta, która po zamówieniu kursu taxi, zagroziła kierowcy nożem. Kierowca nagle zahamował i wytrącił nóż z ręki kobiety. Ta wybiegła z samochodu. 36-latka została zatrzymana przez policyjnych wywiadowców z KMP w Lublinie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.00. 36-letnia mieszkanka Lublina zamówiła taksówkę na ul. Odlewniczej. Chciała dojechać do dzielnicy Felin. Nie potrafiła jednak podać kierowcy dokładnego adresu. Taksówkarz woził ją po osiedlu. W pewnym momencie kobieta wyjęła nóż skierowała go w okolice szyi mężczyzny i powiedziała, aby jechał dalej. Kierowca nagle zahamował i wytrącił nóż z ręki kobiety. Ta wybiegła z samochodu.

Po zgłoszeniu zdarzenia na Policję, na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczego KMP Lublin. Policjanci ustalili rysopis kobiety i numer telefonu, z którego zamawiała taxi. Penetrując okolice osiedla, funkcjonariusze dzwonili na uzyskany nr telefonu. Po chwili kobieta odebrała. Wtedy zauważyli kobietę stojącą na balkonie na parterze bloku, która rozmawiała przez telefon. Policjant rozłączył się i po chwili zadzwonił ponownie. Kiedy mundurowi usłyszeli dźwięk dzwonka, byli już pewni, że to ta sama kobieta. Jeden z funkcjonariuszy powoli podszedł do balkonu i złapał ją za rękę, przykuwając kajdankami. Kobieta trafiła do komisariatu. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 36-latka noc spędziła w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ap)

Powrót na górę strony