Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za wyłudzanie kredytów i pożyczek

Data publikacji 17.11.2014

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się wyłudzaniem kredytów bankowych i pożyczek przy pomocy sfałszowanych dokumentów. Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli już zarzuty. Następnie decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci z Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku żmudnej i intensywnej pracy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 26 i 59 lat, podejrzanych o wyłudzanie kredytów bankowych i pożyczek. Do zdarzeń dochodziło od maja tego roku na terenie Łomży oraz w całym kraju.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że podejrzani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwali się fałszywymi dowodami osobistymi i zaświadczeniami o zarobkach, dokonując za ich pomocą szeregu wyłudzeń kredytów i pożyczek. Przy pomocy sfałszowanych dokumentów, zakładali też konta bankowe w różnych placówkach.

Mężczyzn pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali łomżyńscy policjanci, podczas usiłowania wyłudzenia kolejnej pożyczki. 21-, 26- i 59-latek w sobotę zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Dodatkowo, dwóch z nich odpowie także za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Sąd wobec wszystkich zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy podejrzani nie mają więcej podobnych przestępstw na swoim koncie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Białymstoku / ap)
 

Powrót na górę strony