Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na taksówkarza – grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 18.11.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził taksówkarzowi, jak się później okazało, atrapą broni palnej. Mężczyzna nie był wcześniej notowany przez policję. 20-latek usłyszał już zarzut wymuszenia rozbójniczego.

16 listopada 2014 roku, około godziny 2.00, młody mężczyzna zamówił kurs taksówką z ulicy Targowej na ulicę Piaseczną w Łodzi. Gdy kierowca zawiózł go pod wskazany adres, mężczyzna zaczął nerwowo szukać pieniędzy. W pewnym  momencie wyciągnął przedmiot przypominający broń i oświadczył, iż nie ma gotówki. Następnie grożąc pistoletem zapytał taksówkarza, czy chce pieniędzy, czy jednak wypuści go bez uiszczenia zapłaty.

Kierowca obawiając się o swoje życie, wypuścił 20-latka i odjechał. Chwile później zawiadomił jednak o zdarzeniu policję. Na miejsce przyjechał patrol policyjnych wywiadowców. Znając rysopis sprawcy szybko odnaleźli podejrzewanego, stojącego w okolicznej bramie. Mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczono również broń, którą groził kierowcy.

20-latek usłyszał już zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura na wniosek funkcjonariuszy zadecydowała o zastosowania wobec niego dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego taksówkarza.

(KWP w Łodzi / ap)

Powrót na górę strony