Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poszukują sprawców kradzieży - video

Data publikacji 18.11.2014

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto poszukują sprawców zuchwałej kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło 23 czerwca br. w rejonie ul. Gwarnej. Sprawców zarejestrowała kamera monitoringu. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn.

23 czerwca br. tuż po godzinie 10 w okolicy ul. Gwarnej w Poznaniu doszło do zuchwałej kradzieży pieniędzy. Ofiarą przestępstwa padła kobieta, która chwilę wcześniej podjęła gotówkę z banku. Na ulicy do pokrzywdzonej podszedł mężczyzna, który bezposrednio przed nią schylił się i podniósł foliowy zwitek pieniędzy. Przechodzień zasugerował jednocześnie, aby znalezioną gotówkę wspólnie zanieść na Policję. Po chwili do kobiety podszedł drugi mężczyzna, który poinformował, że zagubił przed chwilą pieniądze w obcej walucie. Wywiązała się rozmowa, wtedy to sprawcy, wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety, ukradli z jej torby pieniądze.

Jeden z mężczyzn w trakcie dokonania przestępstwa ubrany w garnitur koloru ciemnego oraz jasną koszulę. Drugi ubrany w białe spodnie i bluzę, przez ramię miał przełożoną czarną torbę.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu szczegółów kradzieży lub rozpoznają podejrzanych, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Poznań Stare Miasto pod nr tel. 61 84 124 11 lub pod całodobowym numerem telefonu 997.

(KWP w Poznaniu / dm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.03 MB)

Powrót na górę strony