Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży zatrzymani po pościgu – policjanci odzyskali aluminium

Data publikacji 19.11.2014

Oławscy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z jednego z punktów skupu złomu. Zatrzymani wpadli w ręce funkcjonariuszy, gdy oddalali się z miejsca przestępstwa na rowerach obwieszonych pełnymi torbami. Łupem sprawców padło około 130 kilogramów aluminium. O dalszym losie zatrzymanych, którzy już usłyszeli zarzuty, zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z oławskiej komendy powiatowej, w wyniku przeprowadzonych działań, zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież aluminium z jednego z punktów skupu złomu. Zatrzymani, to mieszkańcy tego miasta, w wieku 31 i 33 lat. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak oficer dyżurny oławskiej Policji otrzymał od pracowników ochrony jednego z punktów skupu złomu, działającego na terenie gminy, informację o kradzieży. Według zgłaszających, sprawcy zdążyli uciec z terenu złomowiska. Szybka interwencja policjantów okazała się skuteczna.

Funkcjonariusze dojeżdżając do miejsca zgłoszenia zauważyli dwóch mężczyzn, pospiesznie oddalających się na rowerach obwieszonych pełnymi torbami. Po krótkim pościgu, policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego z oławskiej komendy, zatrzymali podejrzanych mężczyzn. Jak się okazało, obaj byli nietrzeźwi. Przy zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli około 130 kg aluminium, które już zwrócono właścicielowi.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Jeden z nich był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Obu zatrzymanym grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Powrót na górę strony