Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyrektorka, księgowa i sekretarz szkoły podejrzane o kradzież 25 tys. złotych ze szkolnego budżetu

Data publikacji 19.11.2014

Dyrektorka, główna księgowa i sekretarz jednej ze szkół na terenie Górowa Iławeckiego usłyszały zarzuty. Jak ustalili policjanci, kobiety przez dwa lata przelały bezprawnie na swoje rachunki bankowe łącznie ponad 25 tys. złotych z budżetu szkoły. Pracownice przyznały się do zarzucanych im przestępstw i dobrowolnie poddały się karze. Będą teraz musiały zwrócić skradzione szkolne pieniądze.

Od dwóch miesięcy policjanci dochodzeniowo-śledczy z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim prowadzą sprawę kradzieży pieniędzy. O całej sytuacji zawiadomił burmistrz miasta po kontroli przeprowadzonej w jednej ze szkół. Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli dokumenty finansowe. Na ich podstawie ustalili, że od dwóch lat dyrektorka, główna księgowa oraz sekretarz szkoły bezprawnie przelały na swoje konta bankowe ponad 25 000 zł. W tytule przelewu widniały zapisy "nagroda" lub "zwrot gotówki za określoną fakturę". W rzeczywistości nie było żadnych dokumentów, na podstawie których pracownice szkoły mogły wykonać te transakcje.

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego przedstawili wszystkim kobietom zarzuty kradzieży. Na początku główna księgowa i sekretarz nie przyznawały się do zarzucanych im przestępstw. Przed prokuratorem jednak zmieniły zdanie i dobrowolnie poddały się karze. Teraz będą musiały zwrócić wszystkie pieniądze na rzecz szkoły.

Zarówno główna księgowa, jak i sekretarz, były już wcześniej karane za oszustwa finansowe.

Prokurator zastosował wobec kobiet poręczenie majątkowe. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / kr)

Powrót na górę strony