Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza kobieta okradła starszego mężczyznę

Data publikacji 19.11.2014

Policjanci z powiatu wołowskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży na szkodę mężczyzny w podeszłym. Okazało się, że podejrzaną w tej sprawie osobą jest starsza kobieta, którą mężczyzna poznał na jednym z portali internetowych i zaprosił do swojego mieszkania. Sprawczyni, wykorzystując okazję, okradła podczas wizyty swojego gospodarza, zabierając mu telefon komórkowy i pieniądze. Podejrzana została zatrzymana na terenie powiatu szczecińskiego, gdzie przyznała się do kradzieży. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Do policjantów z powiatu wołowskiego zgłosił się 74-letni mężczyzna i poinformował ich o kradzieży. Jak się okazało, okoliczności tego przestępstwa były dosyć nietypowe.

Starszy mężczyzna, korzystając z jednego z portali społecznościowych, zainteresował się 78-letnią kobietą. Postanowił do niej napisać. Chcąc poznać ją bliżej, zorganizował spotkanie w swoim mieszkania. Niestety kobieta wykorzystała moment nieuwagi swojego gospodarza i okradła go. Sprawczyni zabrała z pomieszczenia telefon komórkowy i pieniądze. Łączne straty na szkodę pokrzywdzonego zostały wycenione na kwotę 7 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili operacyjnie, że podejrzana o tą kradzież przebywa w innym województwie w powiecie szczecińskim. W wyniku dalszej realizacji funkcjonariusze ze Szczytna dokonali zatrzymania 78-letniej kobiety, która przyznała się do kradzieży.

Podejrzana była już w przeszłości karana za kradzież. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony