Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał mieszkania metodą „na sąsiada” – usłyszał 19 zarzutów

Data publikacji 20.11.2014

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, a podejrzanemu o kradzieże mieszkaniowe. Sprawca, dzwoniąc do drzwi, twierdził, że przyjechał z zagranicy do sąsiada, którego jednak nie zastał w domu. Wykorzystując następnie chwilę nieuwagi domowników, kradł z przedpokoju pozostawione tam rzeczy wartościowe. Zatrzymanemu na chwilę obecną udowodniono już co najmniej 19 tego typu kradzieży.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Psim Polu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mieszkaniowe na terenie miasta. Podejrzany, to 31-letni wrocławianin. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na jednej z ulic.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca dzwonił do mieszkań późnym wieczorem lub w nocy i twierdził, że przyjechał z zagranicy do sąsiada, którego jednak nie zastał w domu. Następnie, wykorzystując chwilę nieuwagi domowników, kradł z przedpokoju pozostawione tam rzeczy wartościowe np. pieniądze, biżuterię czy też dokumenty. Na chwilę obecną funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, na podstawie zebranych materiałów udowodnili mu, co najmniej 19 tego typu kradzieży. Tyle też zarzutów usłyszał już zatrzymany mężczyzna.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym czy podejrzany ma na swoim koncie jeszcze więcej tego typu kradzieży. Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony