Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał prawa jazdy, uciekał przed policjantami

Data publikacji 20.11.2014

Policjanci z zespołu do walki z piratami drogowymi na terenie powiatu strzeleckiego zatrzymali 28-latka, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później uciekał przed policjantami. 28-latek nie miał uprawnień do kierowania, ponadto był na przepustce z zakładu karnego. Za szereg popełnionych wykroczeń mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci wchodzący w skład grupy do walki z piratami drogowymi, kilka dni temu patrolowali teren powiatu strzeleckiego. W pewnym momencie funkcjonariusze, jadący nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zauważyli kierowcę osobowego fiata, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Gdy podjechali bliżej i dali mu sygnał do zatrzymania się, mężczyzna zaczął uciekać.

Kierujący fiatem mimo podawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, nie reagował i uciekał w kierunku miejscowości Jemielnica. Mężczyzna ignorował wszystkie znaki zakazu, wyprzedzając w miejscach niedozwolonych.

W Jemielnicy mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem uderzył w krawężnik, wjechał do rowu, a następnie w drzewo po czym próbował jeszcze uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Zawadzkiego.

Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec gminy Zawadzkie. Mężczyzna przebywał na przepustce z Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP w Opolu / ap)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.74 MB)

Powrót na górę strony