Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Magazyn z podróbkami zlikwidowany

Data publikacji 25.11.2014

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej odkryli magazyn, w którym zabezpieczyli podrobione perfumy, kosmetyki, zegarki i odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wstępnie wyceniono na kilkaset tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z  Komendy Miejskiej w Szczecinie uzyskali informację dotyczącą dużego magazynu na terenie miasta, w którym mogą znajdować się przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie pracy, policjanci wytypowali miejsce, gdzie dokładnie znajduje się magazyn.

W związku z tym, wczoraj wieczorem, kiedy do magazynu wchodził młody mężczyzna, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej weszli z nim Mundurowi nie kryli zdziwienia, kiedy na powierzchni około 300 metrów kwadratowych znaleźli różnego rodzaju podrobione produkty znanych marek. Policjanci pracujący przy sprawie mówią, że jest to jeden z największych magazynów z podróbkami, jaki odkryli w ostatniej dekadzie.

Straty koncernów produkujących markowe przedmioty mogą być liczone w setkach tysięcy złotych. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, ale nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ap)

 

Film Magazyn z podróbkami zlikwidowany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Magazyn z podróbkami zlikwidowany (format flv - rozmiar 12.53 MB)

Powrót na górę strony