Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krzewy konopi indyjskich w mieszkaniu na krakowskim Kazimierzu

Data publikacji 26.11.2014

Policjanci dotarli do jednego z mieszkań na krakowskim Kazimierzu, gdzie mogła być prowadzona uprawa konopi indyjskich. Na miejscu odnaleźli pokaźną plantację. Zabezpieczyli łącznie 106 krzewów konopi indyjskich o wysokości od 120 do 140 cm, a także specjalistyczną aparaturę do ich uprawy.

Pod zarzutem udziału w przestępstwach narkotykowych zatrzymany został 33-letni mężczyzna. Jak się okazało, nie pierwszy raz. Już wcześniej karany był za podobne przestępstwa, a w kwietniu tego roku pod zarzutem uprawy konopi indyjskich trafił do tymczasowego aresztu - gdy tylko opuścił areszt, kolejny raz wrócił do narkotykowego procederu.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut uprawy konopi indyjskich, które mogą dostarczyć znacznych ilości narkotyku, przy czym przestępstwa tego podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieście zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawę do dalszego prowadzenia przejął Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Policjanci ustalać będą, ile dokładnie narkotyku mógł wyprodukować 33-latek, jaka ilość została wprowadzona do obrotu oraz czy w narkotykowym procederze uczestniczyły inne osoby.

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony