Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownicę baru obezwładnili gazem i paralizatorem

Data publikacji 26.11.2014

Niżańscy policjanci ustalili trzy osoby związane z rozbojem na pracownicy baru w centrum Niska. Została ona obezwładniona gazem paraliżującym i paralizatorem. W związku z podejrzeniem udziału w napadzie policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn.

Napad miał miejsce w czwartek między godz. 20 a 21. Kobieta pracowała w barze z automatami do gier. Była sama. Po godz. 20 do baru wszedł młody mężczyzna. Udawał, że ma katar, przysłaniał twarz chusteczką. Podszedł do pracownicy i poraził ją paralizatorem. Związał taśmą i zakleił jej usta. W tym czasie jego wspólniczka prysnęła poszkodowanej w oczy gazem łzawiącym. Przeszukała ją i zabrała portfel z pieniędzmi. Mężczyzna zaciągnął barmankę do drugiego pomieszczenia i zostawił leżącą na podłodze.

Mężczyzna łomem próbował otworzyć drzwiczki automatu do gier i dostać się do pieniędzy. Uczestnicząca w rozboju kobieta pilnowała w tym czasie wejścia do baru. Pomimo kilku prób nie otworzył automatu. Oboje wystraszyli się, kiedy barmanka poinformowała, że zaraz przyjdzie jej zmienniczka. Uciekli z baru jedynie ze skradzionym portfelem. Barmankę zostawili skrępowaną na podłodze. Po około godzinie znalazła ją koleżanka, która wezwała policję.

Policjanci ustalili i zatrzymali trzy osoby związane z rozbojem. Podczas przesłuchania zarówno 30-latek, jak i 21-letnia kobieta przyznali się do napadu. Policjanci sprawdzają, jaki udział w sprawie miał 27-latek.

(KWP w Rzeszowie / kr)

Powrót na górę strony