Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko 100 kg krajanki tytoniowej

Data publikacji 26.11.2014

Ponad 80 tysięcy złotych to straty Skarbu Państwa spowodowane nielegalną działalnością 49-latka. Golubsko-dobrzyńscy policjanci zabezpieczyli blisko 100 kg tytoniu w pojeździe, który nieprawidłowo zaparkował przy jednej z ulic w mieście. Mężczyzna będzie odpowiadać za złamania przepisów kodeksu karnego i skarbowego.

Wczoraj (25.11.2014.) około godziny 11.00 policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń zauważyli na ul. Sokołowskiej nieprawidłowo zaparkowany samochód. Mundurowi postanowili poinformować o tym kierującego, który siedział w aucie wraz z pasażerem. Funkcjonariusze, podczas kontroli, poczuli bardzo intensywny zapach tabaki, więc postanowili sprawdzić dokładniej wnętrze. Policjanci, gdy tylko otworzyli drzwi w części ładunkowej zauważyli pięć worków jutowych. Dalej okazało się, że wypełnione są one krajanką tytoniową o łącznej wadze prawie 100 kg.

Mężczyźni (49 i 54l.) trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie dzisiaj jednemu z nich, 49-letniemu mieszkańcowi Kutna, zarzutu nielegalnego posiadania tytoniu, za co grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, bądź kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1013.38 KB)

Powrót na górę strony