Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21-latka poszukiwana ENA zatrzymana

Data publikacji 27.11.2014

Policjanci wydziału kryminalnego KSP zatrzymali 21-letnią Klaudię S., poszukiwaną przez prokuraturę na Ochocie w celu ustalenia miejsca pobytu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w Niemczech. Kobieta jest podejrzana o dokonanie 21 oszustw metodą na tzw. wnuczka zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej w Komendzie Stołecznej Policji do zwalczania przestępstw metodą na tzw. wnuczka zatrzymali na warszawskiej Białołęce 21-latkę. Kobieta poszukiwana była przez prokuraturę na Ochocie do ustalenia miejsca pobytu. Klaudia S. jest podejrzana o udział w dwóch oszustwach dokonywanych metodą na tzw. wnuczka. Na terenie Warszawy kobieta miała, w listopadzie ubiegłego roku, oszukać dwie osoby na 18 tysięcy złotych.

21-latka była również poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemieckie organy ścigania. Klaudia S. miała na terenie Niemiec dopuścić się 19 przestępstw dokonywanych metodą „na wnuczka”.

W prokuraturze na Ochocie kobieta usłyszała dwa zarzuty. Decyzją sądu na Pradze została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące z wnioskiem o późniejsze wydalenie jej z terytorium RP.

(KSP / kr)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.79 MB)

Powrót na górę strony