Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowoczesne radiowozy dla gorzowskiej Policji

Data publikacji 27.11.2014

22 nowoczesne radiowozy trafią niebawem do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu. To nowa jakość w działaniach Policji. Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych kraju korzystać będzie z takiego rozwiązania.

Parking przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wypełniony jest nowymi radiowozami. Nowoczesne ople astra dotarły tu kilka dni temu z Poznania. 22 srebrne samochody niebawem trafią do Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. i wykorzystywane będą przez policjantów z Gorzowa, Witnicy i Kostrzyna.

Gorzowska Komenda Miejska jako jedna z pierwszych w kraju otrzymała tak wyposażone radiowozy. 22 samochody zakupiono ze środków Komendy Głównej Policji, za kwotę 2 mln zł.  Każdy z nowych radiowozów ma 140 konny silnik, pozwalający na bezpieczną i dynamiczną jazdę. Nie są to jednak radiowozy pościgowe. Samochody zastąpią eksploatowane już od kilku lat auta patrolowe, a korzystać z nich będą przede wszystkim służby interwencyjne i ruchu drogowego. Z tego również względu każdą z astr wyposażono w nowoczesny system rejestracji video. Trzy kamery - umieszczone z przodu samochodu, z tyłu i w jego kabinie - automatycznie zapisują wszystko to co dzieje się w okolicach auta. System rejestruje obraz i dźwięk automatycznie, bez udziału policjantów. Nagranie, przeznaczone wyłącznie do użytku służbowego, przechowywane będzie przez miesiąc. Zapis posłuży do analizy przebiegu interwencji, może również posłużyć jako materiał dowodowy.

Wykorzystanie w służbie tak wyposażonych pojazdów to nowa jakość w działaniach lubuskiej Policji. Zmieniają się rozwiązania technicznie, zmianie ulega też sposób pracy policjantów. Nowoczesne systemy zapewniają bezpieczeństwo policjantom, pozwalają również na obiektywną ocenę podejmowanych przez nich działań.

 (KWP w Gorzowie Wlkp. / kr)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.44 MB)

Powrót na górę strony