Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój i usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 27.11.2014

W poniedziałek policjanci zatrzymali 19-latka w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, który podróżował na trasie Czersk - Brusy został napadnięty i pobity przez autostopowicza, którego zabrał do samochodu. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

W niedzielę rano policjanci z Czerska odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na trasie Czersk - Brusy. Z ustaleń śledczych wynika, że przejeżdzający drogą mieszkaniec Czerska zabrał "na stopa" młodego mężczyznę. Podczas wspólnej jazdy autostopowicz wyciągnął przedmiot przypominający broń i zmusił kierującego do wyjścia z auta. Zaatakowany mężczyzna próbował uciec. Kiedy biegł do lasu, napastnik oddał strzał. Następnie zmusił właściciela samochodu, aby wszedł do bagażnika samochodu i odjechał.

Po tym jak napastnik rozbił samochodód, kazał wysiąść mężczyżnie z bagażnika, a nastepnie pobił go i dusił paskiem od torby. Zabrał mu portfel z pieniędzmi i telefon  komórkowy. Zostawił nieprzytomnego w lesie i uciekł. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że gdy odzyskał przytomność, zatrzymał przejeżdżający samochód i dotarł do Czerska, gdzie powiadomił policję. Funkcjonariusze z Czerska i Chojnic rozpoczęli poszukiwania sprawcy 

Następnego dnia kryminalni zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępstwem. 19-letni mieszkaniec Czerska został doprowadzony do policyjnego aresztu. Pod nadzorem prokuratora wykonano z jego udziałem czynności procesowe. We wtorek na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił 19-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury został aresztowany na trzy miesiące.  

Usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kr)

Powrót na górę strony