Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

Data publikacji 27.11.2014

Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach ataku na konwój przewożący Vipa, przeprowadzanie interwencji wobec szczególnie niebezpiecznego przestępcy, to tylko niektóre z założeń realizowanych podczas dzisiejszych ćwiczeń. Organizatorem warsztatów dla służb mundurowych województwa lubelskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, byli funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. W szkoleniu udział wzięło blisko 40 funkcjonariuszy. To policjanci z KWP i KMP w Lublinie, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojska i ABW.

Dzisiaj, na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Grenadierów, odbyły się warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych województwa lubelskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych.

Zajęcia praktyczne swoim zakresem obejmowały m.in.: udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach: ataku na konwój przewożący Vipa i na miejscu wypadku komunikacyjnego. Przeprowadzana była także symulacja interwencji wobec szczególnie niebezpiecznego przestępcy, a także obezwładnianie uzbrojonego napastnika, który spowodował obrażenia wśród dużej liczby osób postronnych.

Celem tego typu warsztatów jest przede wszystkim podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wymiana doświadczeń oraz weryfikacja istniejących procedur i algorytmów postępowania.

(KWP w Lublinie / ap)

 

Film Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

Pobierz plik Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych (format mp4 - rozmiar 29.11 MB)

Powrót na górę strony