Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili dziuplę z kradzionym towarem za ponad milion złotych

Data publikacji 28.11.2014

Policjanci ze Śremu ujawnili dziuplę, w której zabezpieczyli skradzione na terenie Niemiec i Belgii peugeoty 508 oraz naczepy od samochodów ciężarowych. W naczepach były silniki samochodowe, pompy wodne oraz palety z artykułami spożywczymi. Funkcjonariusze odzyskali mienie o łącznej wartości ponad miliona złotych i zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie w małej wiosce pod Śremem ujawnili dziuplę,  w której przechowywane były skradzione na terenie Niemiec i Belgii trzy samochody osobowe marki Peugeot 508.

W tym samym miejscu funkcjonariusze znaleźli skradzione na terenie Niemiec dwie duże, załadowane towarem naczepy od samochodów ciężarowych, w których było 15 nowych silników samochodowych od ciężarówek marki Scania, nowe japońskie pompy wodne, materiały budowlane i kilkanaście palet artykułów spożywczych.

22 listopada kryminalni weszli na teren posesji, gdzie była dziupla i zabezpieczyli całe skradzione mienie, które jest zarejestrowane w europejskim systemie rzeczy utraconych. Wartość odzyskanego mienia policjanci wstępnie oszacowali na ponad milion złotych.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali do tej sprawy 51–letniego mieszkańca województwa pomorskiego, który najpierw został przewieziony do śremskiej komendy, a następnie usłyszał zarzut paserstwa i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
(KWP w Poznaniu / mj)

Film Policjanci ujawnili dziuplę z kradzionym towarem za ponad milion złotych

Opis filmu: dziupla

Pobierz plik Policjanci ujawnili dziuplę z kradzionym towarem za ponad milion złotych (format mp4 - rozmiar 12.11 MB)

Powrót na górę strony