Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali narkotykami na dużą skalę

Data publikacji 01.12.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, na polecenie Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Krakowie, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami na dużą skalę. Przechwycili także znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku 34 i 35 lat, powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, karani już uprzednio – m.in. za przestępstwa narkotykowe, jeden z nich dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

Podczas przeszukań prowadzonych przez policjantów w miejscach zamieszkania zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli znaczne ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych – zabezpieczono amfetaminę i marihuanę, z których można by przygotować „działki dilerskie” o czarnorynkowej wartości około 280 tysięcy złotych Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne, w tym posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz wprowadzania ich do obrotu (zebrany przez śledczych materiał dowodowy wskazuje, że handel narkotykami prowadzony był przez nich od września).

Decyzją sądu obydwaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności (popełnienie tego rodzaju przestępstw w warunkach recydywy zwiększa zagrożenie karą do 15 lat).

(CBŚP/KWP w Krakowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.06 MB)

Powrót na górę strony