Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i zaginionego nastolatka

Data publikacji 01.12.2014

56-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach mł.insp. Jacka Rączkiewicza, kiedy jechał drogą krajową nr 48. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, usłyszy też zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz grzywna. Zatrzymany kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Czujnością wykazał się również szef mikołowskich policjantów, który na ulicy zauważył i rozpoznał zaginionego 16-latka, który uciekł z placówki opiekuńczej. Dzięki czujności komendanta chłopak cały i zdrowy trafił pod opiekę wychowawców z domu dziecka.

Sobotniej nocy, będący wówczas w służbie, Komendant Powiatowy Policji w Białobrzegach mł.insp. Jacek Rączkiewicz, na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Szczyty, zauważył osobowego volkswagena, który poruszał się „wężykiem”. Policjant od razu podjął decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, aby ustalić, co jest powodem takiego zachowania kierowcy. Po zatrzymaniu samochodu stało się jasne, że kierowca jest pijany. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

Po sprawdzeniu alkomatem, okazało się, że 56-letni kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za popełnienie przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna stracił prawo jazdy, grozi mu też kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz grzywna. Za brak dokumentów podczas kontroli grozi mu też grzywna.

Z kolei wczoraj mł. insp. Mariusz Bodnar pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie zatrzymał zaginionego 16-latka. Mikołowianin kilka dni wcześniej uciekł z placówki opiekuńczo – wychowawczej w Orzeszu. Dzięki czujności szefa mikołowskiej jednostki nastolatek bezpiecznie wrócił pod opiekę wychowawców.

Do zdarzenia doszło przed południem w Mikołowie około godz. 11.40. Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie mł. insp. Mariusz Bodnar wraz z naczelnikiem mikołowskiego wydziału prewencji podkom. Dariuszem Waligórą kontrolowali okolice centrum miasta w ramach nadzoru nad służbą w związku z odbywającymi się wyborami. Podczas patrolu ul. Miarki szef mikołowskich mundurowych zauważył poszukiwanego 16-latka zarejestrowanego, jako osoba zaginiona. Kilka dni temu nastolatek uciekł z domu dziecka i od tego czasu był  policjanci ustalali jego miejsce pobytu. Dzięki czujności komendanta mieszkaniec Mikołowa cały i zdrowy trafił pod opiekę wychowawców z placówki.

(KWP w Radomiu / KWP w Katowicach /mw)

Powrót na górę strony