Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji z twórcami spotu "Mój wybór... życie"

Data publikacji 01.12.2014

Nadinsp. Józef Gdański spotkał się w sali obrazowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z twórcami i pomysłodawcami kampanii „Mój wybór… życie”, która skierowana jest do młodych i przyszłych kierowców. Komendant podziękował twórcom, firmie Auris Media Group, za realizację tego przedsięwzięcia, którego głównym celem jest uświadamianie młodym ludziom, że życie to nie gra komputerowa, gdzie w zapasie ma się kilka żyć, że jazda z pijanym kierowcą jest jak gra w rosyjską ruletkę i nigdy nie wiadomo, jak się zakończy.

Dziś o godz. 10.00 w sali obrazowej Komendy Wojewódzkiej Policji nadinsp. Józef Gdański spotkał się z pomysłodawcami kampanii „Mój wybór… życie”. Nadinsp. Józef Gdański poprosił o przekazanie podziękowań aktorom z Teatru Jaracza w Olsztynie, za wspaniałą grę, emocje, które towarzyszyły podczas nagrywania spotu, i które robią wrażenia na oglądających. To dzięki Alicji Baran, Marcie Jaszewskiej, Dorocie Puziuk, Mikołajowi Kwiatkowskiemu i Darianowi Wiesnerowi oraz strażakom, ratownikom medycznym i policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie udało się odnieść taki wydźwięk.

- Mamy nadzieję, że nasz materiał obejrzy jak najwięcej osób w różnym wieku.  Być może poprzez ten, uważany przez niektórych, za „szokujący, kontrowersyjny” spot  uda nam się dotrzeć do świadomości oglądających. Trzeba pamiętać, że do niektórych wypadków nie doszłoby, gdyby w porę ktoś zareagował, chociażby zabierając kluczyki pijanemu kierowcy czy dzwoniąc na policję. To nie „jedno” piwo, tylko o jedno piwo za dużo. Takie tłumaczenia nie zwrócą życia tym, którzy stracili je w zdarzeniach drogowych. – mówił nadinsp. Józef Gdański.

Reżyser spotu Michał Bartoszewicz podsumował pracę na planie filmowym. Podkreślił wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła przedsięwzięciu. " Udział specjalistów podczas nagrań był bardzo przydatny do realnego odwzorowania wypadku. Spot jest skierowany do młodych, bo to w tej grupie docelowej można jeszcze zmienić sposób myślenia, wpłynąć na ich zachowanie – dodał.

Kampania „Mój wybór… życie”  jest kontynuacją założeń Regionalnego Programu Poprawy Bezpieczeństwa w ruchu drogowym, realizowanego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który realizowany jest dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Policjanci dziękują wszystkim za pomoc w przygotowaniu i realizacji materiałów filmowych.

(KWP w Olsztynie / ap)

Powrót na górę strony