Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W niecałą dobę policjanci zatrzymali 5 osób zamieszanych w przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 01.12.2014

W trakcie kontroli drogowych, policjanci w dwóch przypadkach udaremnili przestępstwa narkotykowe. W Skawicy zatrzymano trzech młodych mężczyzn. Jednemu z nich za posiadanie narkotyków, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. W drugim przypadku, w miejscowości Zembrzyce, policjanci zatrzymali dwóch braci posiadających m.in. susz roślinny oraz profesjonalny sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich. Również oni usłyszeli już zarzuty prokuratorskie.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Skawicy. Makowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki opel, którym poruszali się trzej młodzi mieszkańcy Katowic. W pojeździe policjanci ujawnili dwie reklamówki, w których znajdował się susz roślinny – marihuana w ilości około 100 gramów. Mężczyźni zostali zatrzymani. Od kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających. Jeden z pasażerów przyznał się do posiadania narkotyków i usłyszał zarzut karny – grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Drugi przypadek udaremnienia przestępstwa narkotykowego, również miał miejsce podczas kontroli drogowej. W miejscowości Zembrzyce, około godz. 20.20, policjanci z wydziału kryminalnego i ruchu drogowego suskiej komendy zatrzymali pojazd marki Mitsubishi, którym jechali dwaj bracia z gminy Maków Podhalański. W pojeździe ujawnili susz roślinny w ilości około 56 gramów oraz wagę elektroniczną. Mężczyźni zostali zatrzymani. W czasie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez obu zatrzymanych, policjanci, w budynku gospodarczym u jednego z mężczyzn, natrafili na profesjonalny sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich, jak również ponad 2 kilogramy suszu oraz 54 donice, w których prawdopodobnie hodowali konopie. U drugiego z mężczyzn, w pomieszczeniach mieszkalnych, ujawniono kostki haszyszu i marihuanę. Mężczyźni zostali zatrzymani. Dziś usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


(KWP w Krakowie / ap)

 

Powrót na górę strony