Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkoły Policji w czołówce „Maratonu Komandosa”

Data publikacji 01.12.2014

Policyjne reprezentacje ze Szkoły Policji w Słupsku i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie znalazły się w czołówce drużyn uczestniczących w XI Maratonie Komandosa. Morderczy bieg na dystansie 42 kilometrów rozegrano w Lublińcu koło Częstochowy.

Biegacze, którzy startują w maratonie musza być ubrani w kompletny mundur polowy i odpowiednie do niego buty. Dodatkową trudnością jest plecak, który waży co najmniej 10 kilogramów. Jedzenie i picie, które maratończyk bierze ze sobą, stanowią dodatkowe dociążenie. W trakcie biegu osoby kibicujące na trasie nie mogą podawać żadnych posiłków i napojów. Biegacze mogą jedynie skorzystać z punktu żywieniowego na półmetku, na którym wcześniej zostały wyłożone ich rzeczy.
 
W tegorocznej edycji drużyna ze słupskiej Szkoły Policji drużynowo wywalczyła 3. miejsce, na pozycji 5. uplasowała się reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Odwrotnie było natomiast w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszym policjantem wśród biegaczy okazał się podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol w Szczytnie (5. miejsce), a kolejnym był asp. Tomasz Matusiak z SP Słupsk (15. miejsce). Sukces przedstawicieli policyjnych szkół jest tym większy, że w tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba ponad 430 biegaczy.

(SP w Słupsku / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.68 MB)

Powrót na górę strony