Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad tysiąc porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 02.12.2014

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tysiąc porcji marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili, że 24-letni mężczyzna może posiadać w swoim miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków. Policjanci natychmiast podjęli czynności w tej sprawie i w jego mieszkaniu ujawnili ponad 1000 porcji handlowych marihuany, które pochodziły z jego własnej uprawy. 24-latek uprawiał konopie indyjskie w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu, znajdującym się w piwnicy budynku, do którego przejście prowadziło tylko przez szafę.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w tej sprawie zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozić mu może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony