Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 10 kg narkotyków - policjanci zatrzymali go na autostradzie

Data publikacji 02.12.2014

Zabezpieczone ponad 10 kilogramów marihuany i prawie 40 gramów kokainy - to wynik wspólnej akcji brzeskich policjantów i opolskich celników. Mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, przy którym śledczy znaleźli narkotyki, wpadł na autostradzie A4, gdy wracał z Holandii. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.

Brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Opola przeprowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej. W minioną sobotę na autostradzie A4, zatrzymali do kontroli busa wracającego z Holandii. Wśród osób wracających do Polski, był 21-latek z województwa świętokrzyskiego. To właśnie w jego bagażu, specjalny pies do wykrywania narkotyków, znalazł środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany. Szybko okazało się, że przewoził ponad 10 kilogramów suszu roślinnego. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Ponadto policjanci znaleźli przy 21-latku prawie 40 gramów kokainy.

Marihuana zapakowana była w 2 kilogramowe paczki, ukryte w walizce i zabezpieczone folią. Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzut związany z zakupem i przywozem do kraju znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić od 3 do 15 lat więzienia.

To jednak nie jedyny mężczyzna zatrzymany podczas tych działań. W ręce funkcjonariuszy wpadł także powracający z Holandii 18-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Przy nim śledczy znaleźli około 6 gramów marihuany. Narkotyki próbował ukryć w kawie. Przyznał się do stawianego zarzutu. Teraz musi liczyć się z karą do 3 lat wiezienia.

(KWP w Opolu / ap)

Powrót na górę strony