Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pracownika firmy ubezpieczeniowej, wyłudzającego odszkodowania

Data publikacji 02.12.2014

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali pracownika jednej z firm ubezpieczeniowych podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna przez kilka miesięcy wyłudzał odszkodowania komunikacyjne, których kwota może sięgać prawie 100 tys. złotych. 31-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku tygodni zajmowali się wyjaśnieniem sprawy wyłudzeń komunikacyjnych, do których dochodziło w jednej z firm ubezpieczeniowych.

Sprawca w okresie od sierpnia do października br. kilkakrotnie zgłaszał fikcyjne zdarzenia drogowe z udziałem nieistniejących osób i pojazdów i na tej podstawie wyłudzał odszkodowania. Wstępnie oszacowano, że mężczyzna mógł dopuścić się łącznie 32 wyłudzeń na prawie 100 tys. złotych.

Pracując nad tą sprawą policjanci, znaleźli szereg dowodów świadczących o przestępczym procederze. Zabezpieczono 41 kart bankomatowych, 26 kart SIM, 4 telefony komórkowe, tablet, skaner oraz bruliony z zapiskami dotyczącymi oświadczeń o zgłaszanych szkodach oraz dokumenty zawierające fikcyjne dane osobowe i pojazdów.

W jednej z firm ubezpieczeniowych w Gdańsku funkcjonariusze zatrzymali 31- letniego pracownika ubezpieczalni podejrzewanego o dokonanie szeregu oszustw. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają czy zatrzymany mieszkaniec powiatu kartuskiego dopuścił się jeszcze innych tego typu przestępstw.

(KWP w Gdańsku / ap)

Film Policjanci zatrzymali pracownika firmy ubezpieczeniowej, wyłudzającego odszkodowania

Pobierz plik Policjanci zatrzymali pracownika firmy ubezpieczeniowej, wyłudzającego odszkodowania (format mp4 - rozmiar 13.36 MB)

Powrót na górę strony