Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy dyżurny odpowiedzialny za bezpieczeństwo pociągów

Data publikacji 02.12.2014

Funkcjonariusze Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzą działania prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na szlakach, którymi poruszają się pociągi. Efektem akcji jest zatrzymanie nietrzeźwego dyżurnego ruchu w jednej z nastawni na terenie miasta. Policyjny alkomat wskazał 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Pionu Prewencji Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o pełnienie obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło podczas działań prewencyjnych obu służb. Jak się okazało na jednej z nastawni we Wrocławiu osoba sprawująca funkcję dyżurnego ruchu znajdowała się w stanie nietrzeźwości i miała 0,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany.

O dalszym losie pracownika kolei zdecyduje sąd. Za pełnienie obowiązków w stanie nietrzeźwości związanej bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pociągów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony