Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z błyskiem w oku

Data publikacji 02.12.2014

Sierż. sztab. Tomasz Kopijkowski jest policjantem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu od 1998 roku. Od początku pełni służbę w Wydziale Prewencji. Tomek poza służbą znajduje czas na swoje zainteresowania związane z fotografią. Teraz jego wyjątkowe zdjęcia zostały opublikowane w jednym z kalendarzy na rok 2015.

Zawód policjanta to zajęcie odmienne od innych zawodów, chociażby ze względu na częsty stres, obcowanie ze światem przestępczym czy też narażanie własnego życia. Służba w Policji często wiąże się także z nienormowanymi godzinami pracy, a co za tym idzie ciężko jest wygospodarować czas na realizację własnych zainteresowań.

Wśród naszych kolegów policjantów nie brakuje jednak osób z pasją, rozwijających swoje hobby. Jednym z nich jest sierż. sztab. Tomasz Kopijkowski z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego kaliskiej komendy. „Kopi”, bo tak o nim mówią przyjaciele, od kilku lat pasjonuje się fotografią.

Głównymi obiektami zdjęć kaliskiego funkcjonariusza są dziko żyjące zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Robienie zdjęć zwierząt jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Główną przeszkodą jest dystans, gdyż dzikie zwierzęta unikają kontaktu z człowiekiem. Często wykonanie dobrego ujęcia wymaga od fotografa ogromnej cierpliwości i opanowania. Zwykle trzeba spędzić wiele godzin, by trafić na okazję zrobienia idealnego zdjęcia.

Prace Tomka docenił jeden z producentów kalendarzy. W nowo wydanym terminarzu, dla myśliwych i sympatyków łowiectwa, na rok 2015 zamieszczono zdjęcia kaliskiego policjanta. Kolejne jego fotografie już wkrótce zostaną opublikowane w książce edukacyjnej dla gimnazjalistów.

Naszemu policjantowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Poznaniu / dm)
 

Powrót na górę strony