Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadal zbieramy krew dla sierż. szt. Krzysztofa Rodzocha

Data publikacji 02.12.2014

Sierż. szt. Krzysztof Rodzoch zaledwie kilka dni temu dowiedział się, że choruje na małopłytkowość. Do tego czasu, nie wiedząc o chorobie, zgodnie z rotą ślubowania wciąż służył wiernie narodowi nawet z narażeniem życia. Jednak role się odmieniły i teraz to on potrzebuje pomocy.

Sierżant sztabowy Krzysztof Rodzoch to 30-letni policjant z 7 letnim stażem. Od początku swojej zawodowej kariery związany był z policją. Początkowo służbę pełnił w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a od początku br. będąc w Referacie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji dbał o ład i porządek na terenie powiatu stargardzkiego.

Prywatnie Krzysztof wspólnie ze swoją narzeczoną zamieszkuje w podstargardzkiej miejscowości, gdzie od początku roku wychowują swojego nowonarodzonego synka.

Ponadto policjant ten od wielu lat jest honorowym dawcą krwi. Ten cenny dar, którego nie da się zastąpić żadnym lekiem sam oddawał jeszcze w sierpniu, a teraz okazuje się, że to on potrzebuje natychmiastowej pomocy.

W zeszłym tygodniu policjant zaczął krwawić, dlatego też wykonał badania krwi. Wynik wyszedł tak zły, że we wtorek trafił on na oddział wewnętrzny w stargardzkim szpitalu. Wstępna diagnoza to małopłytkowość, której przyczyna nie jest nieznana. Poziom tych płytek jest skrajnie niski, a podane poprzez przetaczanie krwi z nieznanego powodu zanikają. Wczoraj Krzysztof przetransportowany został do szpitala w Szczecinie.

W ramach pomocy Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim wraz z Policyjnym Klubem Honorowych Dawców Krwi SHDK RP i przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizowali akcję poboru krwi.

Wczoraj do ambulansowego poboru krwi przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim zgłosiło się tak wiele osób, że z przyczyn technicznych nie wszyscy zdołali oddać ten cenny dar, jakim jest krew.

Z tego też powodu ponowna taka akcja zorganizowana została po raz kolejny i już w najbliższy piątek od godziny 9.00 przed stargardzką komendą przy ulicy Warszawskiej 29 wszyscy zainteresowani ponownie mogą oddać krew.

Krzyśkowi potrzebna jest grupa 0 RH+, ale przyjmowana i potrzebna jest każda grupa. Ponadto zainteresowani, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć do Stargardu, krew na rzecz Krzysztofa Rodzocha mogą oddać w każdym punkcie krwiodawstwa na terenie całego kraju.

Podczas poniedziałkowej akcji, w której udział wzięli między innymi policjanci, wojskowi, strażacy, rodzina, przyjaciele, znajomi, a także osoby postronne, łącznie krew oddały 72 osoby, co dało – 32,5 litra krwi. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy pozostałych, którzy, mimo iż chcieli, nie mogli przyczynić się do ratowania ludzkiego życia.

(KWP w Szczecinie / ap)

 

Film Nadal zbieramy krew dla sierż. szt. Krzysztofa Rodzocha

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nadal zbieramy krew dla sierż. szt. Krzysztofa Rodzocha (format flv - rozmiar 10.16 MB)

Powrót na górę strony