Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekkomyślność kierującej mogła doprowadzić do tragedii

Data publikacji 03.12.2014

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazała się kobieta kierująca fiatem seicento, która przewoziła 3-letnie dziecko w nieodpowiedni sposób. Maluch zamiast siedzieć przypięty pasami w foteliku, leżał na półce pod tylną szybą samochodu. Takie lekkomyślne zachowanie kaliszanki, w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem, mogłoby zakończyć się tragicznie.

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch jest przypięty pasami i podróżuje w dostosowanym do jego wieku foteliku. Tej zasady nie można lekceważyć nawet na krótkich dystansach.

W ostatnich dniach do Komendy Miejskiej w Kaliszu wpłynęło zawiadomienie o wykroczeniu, którego dopuścił się kierowca samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na Al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Osoba kierująca fiatem seicento przewoziła kilkuletnie dziecko na tylnej półce samochodu. Maluch leżał pomiędzy zagłówkami od tylnej kanapy auta a szybą. Ta sytuacja w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem, mogłaby zakończyć się tragicznie.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze zespołu do spraw wykroczeń kaliskiej komendy. Policjanci ustalili, że osobą kierującą fiatem seicento była 42-letnia kaliszanka, która przewoziła 3-letnie dziecko. Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy przez funkcjonariuszy wydziału prewencji. Dokument ten wraz z wnioskiem o ukaranie i orzeczenie środka karnego zostanie wkrótce przesłany do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

(KWP w Poznaniu / ap)

Powrót na górę strony