Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja w wynajętej willi

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali 26 listopada br. mężczyznę, który na terenie wynajmowanej posesji uprawiał znaczne ilości konopi indyjskich. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 400 krzewów w różnej fazie wzrostu. Jeżeli zarzuty się potwierdzą zatrzymanemu grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu 26 listopada br. zatrzymali w Koziegłowach 36-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym przez siebie domu uprawiał znaczne ilości marihuany. Policjanci po wejściu do budynku nie mieli najmniejszych problemów, by zlokalizować uprawę, ponieważ każde pomieszczenie, łącznie z korytarzem, było wykorzystywane do uprawy konopi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 krzewów w różnej fazie wzrostu. Według wstępnych szacunków można by z nich wyprodukować narkotyki o wartości 150 tys. złotych. Dodatkowo w mieszkaniu znaleziono 350 łodyg krzewów marihuany, z których podejrzany mógł wprowadzić do obrotu ponad 7,5 kilograma marihuany o szacunkowej wartości 385 tys. złotych.

Poza roślinami policjanci zabezpieczyli kompletną infrastrukturę trzech oddzielnych upraw konopi. W jej skład wchodziły lampy grzewcze, filtry, wentylatory oraz system nawadniania.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / dm)

Film Zlikwidowana plantacja w wynajętej willi

Opis filmu: plantacja, willa, marihuana, konopie, narkotyki, willa

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja w wynajętej willi (format mp4 - rozmiar 13.88 MB)

Powrót na górę strony