Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci przejęli niemal kilogram narkotyków

Data publikacji 03.12.2014

Niemal kilogram narkotyku o czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych przejęli policjanci z gorlickiej komendy. Narkotyki znaleziono w czasie kontroli drogowej, w samochodzie, którym podróżowało trzech mieszkańców Gorlic. Wszyscy zostali zatrzymani.

Gorliccy policjanci w czasie prowadzonych działań na drogach powiatu zatrzymali do kontroli drogowej w Szymbarku kierowcę mazdy. Podczas kontroli przewożonego bagażu, w samochodzie którym podróżowało 3 Gorliczan (dwóch 23-latków oraz 32-latek), policjanci ujawnili 3 foliowe worki, w których znajdował się susz roślinny. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana ważąca prawie kilogram.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a narkotyk zabezpieczony w policyjnym magazynie. W czasie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że narkotyki zostały przez mężczyzn przemycone do Polski z jednego z krajów Unii Europejskiej.

Na wniosek komendy powiatowej w Gorlicach prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mieszkańców Gorlic środków zapobiegawczych. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec dwóch osób areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Wobec trzeciego z mężczyzn zastosowano środek w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

(KWP W Krakowie / ap)

Powrót na górę strony